2007 BIGNONIA ST

MELBOURNE, Florida 32901 · Brevard County · Parcel 28 3703-55-1-13

$29 000
Assessed Value
$144 330
Market Value
Annual Tax
$4 000
Taxable Value
Ownership
OwnerHernandez Catherine
Mailing Address2007 Bignonia ST Melbourne FL 32901
Property Details
Year Built1942
Living Area820 sq ft
Lot Size6 970 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$69 200
Just (Market) Value$144 330
Assessed Value$29 000
Exemptions-$25 000
Taxable Value$4 000